چرا و چگونه از ویدیوکارد استفاده کنیم؟

ویدیوکاردهای تولیدی ما با کیفیت بالا و هدفمند تولید شده‌اند و به راحتی در هر شرایطی قابل استتفاده و کاربردی خواهند بود، اما شما چطور می توانید از این ویدیوکاردها بهره برداری بهتری داشته باشید؟

ویدیوکارد یک فلش کارت ویدیویی است

ما از ابتدا تعریفی که برای ویدیوکارد ارائه داده ایم این است: «فلش کارت ویدیویی». اما واقعاً منظور ما چیست؟

درست همانند فلش کارت های معمولی، اساس کار فلش کارت های ویدیویی یا همان ویدیوکاردها نیز تکرار است. یعنی چیزی که برای یادگیری فلش کارت مهم است تکرار است و بدون تکرار انگار فقط چند خط مطلب خوانده اید. برای ویدیوکارد هم همین ماجرا مصداق دارد. اگر قرار باشد که فقط به یک بار دیدن ویدیوکارد بسنده کنید، انگار که یک کلیپ کوتاه یک دقیقه ای دیده اید و تمام. اما اگر واقعاً به دنبال بهره برداری از ویدیوکارد هستید، باید تکرار را سرلوحه کار خود قرار بدهید.

تکرار؟ چقدر و چه وقت؟

بله، تکرار. شما باید برای مشاهده مکرر ویدیوکاردها برنامه ریزی داشته باشید. پیشنهاد ما این است که برای مشاهده ویدیوکاردها قبل از خواب و پس از بیدار شدن اولویت قائل شوید.

ویدیوکارد چه مزیتی بر فلش کارت های معمولی دارد؟

همانطور که گفتیم، برای یادگیری از طریق ویدیوکارد هم به تکرار احتیاج دارید. اما چرا ویدیوکارد بهتر است؟

  • ویدیوکارد نسل جدید فلش کارت است
  • ویدیوکاردها زمان بندی شده اند (کمتر از یک دقیقه) و مدیریت زمان برای استفاده از آنها ساده تر است
  • ویدیوکارد حالت چند رسانه ای دارد. طبیعی است که مغز ما به محتوای چندرسانه ای علاقه بیشتری دارد.
  • ویدیوکارد تلفظ صوتی دارد. به این وسیله، از طریق گوش نیز کلمات و اصطلاحات در ذهن شما تثبیت می شوند.
  • ویدیوکارد حاوی تصویر است. ذهن انسان به تصویر علاقمند است، لذا با ارائه یک تصویر مناسب برای هر ویدیوکارد یادگیری کلمه یا اصطلاح مورد نظر بهتر صورت می پذیرد.
  • ویدیوکارد حاوی معنی انگلیسی است. چیزی که به کرّات از آن غفلت می شود اهمیت یادگیری زبان به وسیله خود زبان است. در ویدیوکارد معانی انگلیسی چند بار تکرار می شوند تا در ذهن حک شوند.
  • ویدیوکارد حاوی انیمیشن است. انیمیشن جذاب است و انیمشین های ویدیوکارد به گونه ای کار شده است که مغز را تشنه نگه می دارد.
  • ویدیوکاردها دسته بندی شده و بر مبنای کتاب های استاندارد هستند. در غالب روش های آموزش واژگان موارد استاندارد رعایت نمی شود و در نتیجه، یادگیری به جایگاهی که باید نمی رسد. در روش استاندارد، به کمک تکرار و تمرین می توانید از واژگان به صورت فعال استفاده کنید.

چقدر باید هزینه کنم؟

هزینه ی دریافت کلی پک های تولید شده بسیار ناچیز در نظر گرفته شده تا همه ی علاقمندان بتوانند به راحتی از این ویدیوهای آموزشی بهره برداری کنند. اما از لحاظ زمان باید وقت بگذارید و عجول نباشید.

توجه داشته باشید که زمان بیشتر ویدیوکاردها کمتر از یک دقیقه است و شما بسته به نیاز و فرصتی که دارید می توانید برای خودتان برنامه ریزی کنید.

برنامه ریزی؟

بله، برنامه ریزی! بسته به نیاز خود یک یا چند دسته از ویدیوکاردها را انتخاب کنید. پس از انتخاب دسته مورد نظر، از ابتدا شروع کنید و دست کم هر روز یک ویدیوکارد را صبح و شب تکرار کنید. امکان دانلود ویدیوکاردها فراهم است، اما می توانید مستقیماً از وبسایت ویدیوکارد هم استفاده کنید.

پاسخ سوالات خود درباره ویدیوکارد را پیدا کردید؟

اگر پاسخ تان منفی است، کافی است از طریق ایمیل support@zabantick.ir برای ما پیام بگذارید تا در سریعترین زمان ممکن پاسخگوی شما باشیم.

question