تضمین کیفیت

تحویل فوری

پشتیبانی مادام‌العمر

مجموعه کامل ویدیویی کتاب 504 همراه با تلفظ، فونتیک و مثال برای تک تک واژه ها + بخش More Difficult Words !

این محصول یک مجموعه بسیار نفیس و بی همتاست که کل کتاب 504 لغت ضروری انگلیسی ( 504 واژه ضروری انگلیسی / 504 کلمه ضروری انگلیسی ) را در بر می گیرد. برای تک تک واژه های موجود در کتاب، ویدیوهایی با فرمت mp4 و با عنوان «ویدیوکارد» ساخته شده که حاوی موارد زیر است:

 • تلفظ یا تلفظ های دقیق واژه
 • فونتیک تلفظ واژه
 • معنی واژه به انگلیسی
 • معنی واژه به فارسی
 • تلفظ معنی واژه
 • تصویر یا ویدیوی متناسب با واژه
 • مثالهای کتاب برای واژه منطبق بر آخرین و جدیدترین نگارش کتاب 504 واژه (ویرایش ششم)
 • تلفظ آمریکایی درست و دقیق تک تک مثالها
 • معنی فارسی تک تک مثالها (تک تک معنی ها بازبینی شده)

و همچنین:

 • تلفظ بخش Words In Use هر درس
 • بخش More Difficult Words با همان مشخصات بالا به طور کامل

به همراه هدیه ما: بخش Panaroma of Words به صورت mp3 !

این مجموعه بسیار نفیس با قیمت اندکی در اختیار شما قرار گرفته تا بتوانید به راحتی و با صرف زمان مناسب در هر روز، به اهداف خود در تقویت زبان و شرکت در آزمونهایی مانند کنکور تخصصی زبان دست پیدا کنید.

قیمت اصلی 250000 تومان بود.قیمت فعلی 190000 تومان است.

برای دانلود و مشاهده نمونه ویدیوکاردهای 504 لطفا اینجا کلیک کنید. از دکمه دانلود که در سمت راست بالای صفحه قرار دارد استفاده بفرمایید.(در پنجره جدید باز می شود)

همراه با تخفیف ویژه برای این مجموعه بی همتا!

در ادامه، توضیحاتی در رابطه با نحوه استفاده از «ویدیوکارد» ارائه می شود:

ویدیوکاردهای تولیدی ما با کیفیت بالا و هدفمند تولید شده‌اند و به راحتی در هر شرایطی قابل استتفاده و کاربردی خواهند بود، اما شما چطور می توانید از این ویدیوکاردها بهره برداری بهتری داشته باشید؟

 

ویدیوکارد چیست؟

ویدیوکارد یک فلش کارت ویدیویی است.
ما از ابتدا تعریفی که برای ویدیوکارد ارائه داده ایم این است: «فلش کارت ویدیویی». اما واقعاً منظور ما چیست؟

درست همانند فلش کارت های معمولی، اساس کار فلش کارت های ویدیویی یا همان ویدیوکاردها نیز تکرار است. یعنی چیزی که برای یادگیری فلش کارت مهم است تکرار است و بدون تکرار انگار فقط چند خط مطلب خوانده اید. برای ویدیوکارد هم همین ماجرا مصداق دارد. اگر قرار باشد که فقط به یک بار دیدن ویدیوکارد بسنده کنید، انگار که یک کلیپ کوتاه یک دقیقه ای دیده اید و تمام. اما اگر واقعاً به دنبال بهره برداری از ویدیوکارد هستید، باید تکرار را سرلوحه کار خود قرار بدهید.

تکرار؟ چقدر و چه وقت؟

بله، تکرار. شما باید برای مشاهده مکرر ویدیوکاردها برنامه ریزی داشته باشید. پیشنهاد ما این است که برای مشاهده ویدیوکاردها قبل از خواب و پس از بیدار شدن اولویت قائل شوید.

ویدیوکارد چه مزیتی بر فلش کارت های معمولی دارد؟

همانطور که گفتیم، برای یادگیری از طریق ویدیوکارد هم به تکرار احتیاج دارید. اما چرا ویدیوکارد بهتر است؟

 • ویدیوکارد نسل جدید فلش کارت است
 • ویدیوکاردها زمان بندی شده اند (کمتر از یک دقیقه) و مدیریت زمان برای استفاده از آنها ساده تر است
 • ویدیوکارد حالت چند رسانه ای دارد. طبیعی است که مغز ما به محتوای چندرسانه ای علاقه بیشتری دارد.
 • ویدیوکارد تلفظ صوتی دارد. به این وسیله، از طریق گوش نیز کلمات و اصطلاحات در ذهن شما تثبیت می شوند.
 • ویدیوکارد حاوی تصویر است. ذهن انسان به تصویر علاقمند است، لذا با ارائه یک تصویر مناسب برای هر ویدیوکارد یادگیری کلمه یا اصطلاح مورد نظر بهتر صورت می پذیرد.
 • ویدیوکارد حاوی معنی انگلیسی است. چیزی که به کرّات از آن غفلت می شود اهمیت یادگیری زبان به وسیله خود زبان است. در ویدیوکارد معانی انگلیسی چند بار تکرار می شوند تا در ذهن حک شوند.
 • ویدیوکارد حاوی انیمیشن است. انیمیشن جذاب است و انیمشین های ویدیوکارد به گونه ای کار شده است که مغز را تشنه نگه می دارد.
 • ویدیوکاردها دسته بندی شده و بر مبنای کتاب های استاندارد هستند. در غالب روش های آموزش واژگان موارد استاندارد رعایت نمی شود و در نتیجه، یادگیری به جایگاهی که باید نمی رسد. در روش استاندارد، به کمک تکرار و تمرین می توانید از واژگان به صورت فعال استفاده کنید.

برای کسب اطلاعات بیشتر در این رابطه، اینجا کلیک بفرمایید.

چنانچه مایلید با کتاب 504 واژه بیشتر آنشا شوید، خواندن مقاله زیر را از دست ندهید:

 

کتاب ۵۰۴ واژه ضروری : معرفی، مزایا، اهمیت، فواید، نظر مخالفان

کتاب 504 Absolutely Essential Words که با عناوین فارسی کتاب 504 ، کتاب 504 واژه یا کتاب 504 لغت ، کتاب 504 واژه ضروری یا 504 لغت ضروری ، کتاب 504 واژه خیلی ضروری یا 504 لغت خیلی ضروری ، کتاب 504 واژه یا لغت یا کلمه کاملاً یا واقعاً ضروری در ایران شناخته می‌شود قابلیت‌های بسیار خوبی برای رشد دانش زبانی زبان آموزان علاقمند دارد و از جمله منابع معروف آزمونهای کارشناسی و کارشناسی ارشد زبان انگلیسی محسوب می‌شود؛ تا جایی که یکی از اولین منابعی که با شنیدن نام این آزمونها به ذهن می‌رسد، همین کتاب 504 است و نخستین کاری که داوطلبان شرکت در آزمونهای مشابه انجام می‌دهند، جستجوی گوگل برای دانلود کتاب 504، خرید کتاب 504 واژه یا بعضاً دانلود کتاب 504 با ترجمه فارسی است! با توجه به اهمیتی که این کتاب دارد، در این مطلب به شرح و نحوه استفاده از آن و همچنین مزایا و فواید کتاب 504 واژه ضروری خواهیم پرداخت و سپس با ویدیوکاردهای کتاب 504 بیشتر آشنا خواهید شد.

 

کتاب 504 واژه ضروری چیست؟ تعداد، سازماندهی و ساختار درسها

کتاب 504 Absolutely Essential Words یک کتاب مخصوص یادگیری Vocabulary یا واژگان زبان است که توسط Murray Bromberg، Julius Liebb و Arthur Traiger تالیف و توسط انتشارات بارونز (BARRON’S) منتشر شده است. این کتاب اکنون به ششمین ویرایش رسیده که گواه خوبی بر محبوبیت آن است. اولین چاپ کتاب 504 به سال 1975 میلادی باز می‌گردد و سپس در سالهای 1984، 1988، 1996، 2005 و 2012 مجدداً ویرایش گردیده و تحت عنوان ویرایش‌های دوم تا ششم عرضه شده است.

کتاب 504 حاوی 42 درس است که در هر درس، 16 کلمه را آموزش می‌دهد. در روبروی هر کلمه، تلفظ واژه به همراه معنی یا معانی انگلیسی آن و در زیر آن سه جمله مثال آورده شده است (در قسمت بعد یک نمونه از برگه‌های کتاب را مشاهده می‌کنید). سپس همه کلمات در یک متن کوتاه با عنوان بخش Words in Use (چند پاراگراف) به کار می‌روند و پس از آن، چند تمرین برای استفاده از کلمات درس قرار دارد. یک قسمت به نام Spotlight On نیز در انتهای هر درس قرار دارد که به تاریخچه لغات می‌پردازد. در پایان هر درس از کتاب یک بخش یا عنوان Picture It وجود دارد که از شما می‌خواهد کلمه مورد نظر تصویر را به خاطر بیاورید. پس از هر شش درس، یک بخش Word Review برای مرور واژگان درسهای قبل تدارک دیده شده است (در مجموع هفت Word Review وجود دارد). در این بخشها سوالات چالش برانگیزی قرار دارد که با استفاده از آنها می‌توانید تسلط خود بر واژگان جدید را به بوته آزمایش بگذارید. در انتهای کتاب نیز چندین ضمیمه وجود دارد:

 • 100 Frequently Misspelled Words: این بخش دربردارنده 100 کلمه رایج است که معمولاً از نظر املایی درست نوشته نمی‌شوند؛
 • Bonus Lesson – 125 More Difficult (But Essential) Words: این بخش حاوی 125 کلمه دشوارتر (اما ضروری) است که همراه با تعریف و مثال ارائه می‌شوند؛
 • Panorama of Words: در این بخش، کاربرد کلمات هر درس در جملاتی که در روزنامه‌ها، مجلات، تلویزیون یا کتاب‌های مختلف به کار رفته‌اند نشان داده می‌شود؛
 • Bonus Review: در این قسمت باید با توجه به سه جمله‌ای که در هر قسمت آورده شده، کلمه‌ای که به ذهنتان می‌رسد را از میان واژگان داده شده انتخاب کنید؛
 • Answers: این بخش پاسخنامه تمرین‌های کتاب 504 واژه ضروری است؛
 • Index: این بخش، فهرست الفبایی واژگان درسهای کتاب است که در روبروی هر کدام، شماره درسی که آن کلمه برای اولین بار آورده شده درج شده است؛
 • Index of 125 More Difficult (But Essential) Words: این قسمت، فهرست الفبایی قسمت 125 More Difficult (But Essential) Words است.

چگونه کتاب 504 را بخوانیم؟

هر کتاب آموزشی یک ابزار است که برای بهره برداری حداکثری باید با نحوه استفاده درست از آن آشنا باشید؛ بنابراین در این قسمت به سوالات مهمی از قبیل اینکه «چگونه کتاب 504 را بخوانیم؟» یا «چگونه از کتاب 504 واژه استفاده کنیم؟» پاسخ می‌دهیم.

همانطور که نویسنده در مقدمه کتاب ذکر کرده، کتاب 504 یک کتاب Self-help یا به عبارت آشناتر، سلف استادی (Self-study) یا خودخوان است و بسته به هدف و توان زبانی فراگیر می‌تواند به روشهای مختلفی مورد استفاده قرار بگیرد. به عنوان مثال، یک دانش آموز دبیرستانی می‌تواند برای یادگیری یک درس در هر هفته برنامه ریزی داشته باشد. افرادی که دوران مدرسه را به پایان رسانده‌اند می‌توانند از روش انتخابی استفاده کنند؛ یعنی روی کلمات جدید تمرکز کرده و کلماتی که یاد دارند را فقط مرور نمایند.

در کلاسهای زبان، معلم می‌تواند یک روز از هفته را به مرور فشرده واژگان با استفاده از کتاب 504 واژه اختصاص بدهد. در این جلسه، جملات مثال هر کلمه باید با صدای بلند خوانده شود تا دانش آموزان با کاربرد آنها در جمله آشنا شوند. می‌توان به منظور تقویت یادگیری از دانش آموزان خواست تا تعاریف کلمه‌ها را در یک دفترچه لغت یادداشت کنند. سپس، متن درس که حاوی 12 واژه آن درس است باید با صدای بلند در کلاس خوانده شود و در ادامه باید به سراغ حل تمرین‌های درس رفت. پس از آن می‌توان موضوع قسمت Spotlight On را به بحث گذاشت. مدرس زبان در انتهای کلاس به عنوان تکلیف از دانش آموزان می‌خواهد تا برای هر کلمه یک یا چند جمله جدید و کاربردی بسازند.

برای مطالعه انفرادی می‌توانید ابتدا لیست کلماتی که در ابتدای هر درس وجود دارد را مرور کنید تا ببینید که با کدام کلمات از قبل آشنایی دارید. پس از مطالعه جملات نمونه و انجام تمرینات می‌توانید با توجه به متن هر درس برای هر کلمه چند جمله جدید بسازید.

همانطور که در قسمت قبل ذکر شد، فراگیر در قسمت Spotlight On درسهای کتاب 504 با تاریخچه زبان انگلیسی آشنا می‌شود. توصیه مولف این است که با استفاده از دیکشنری برای پیدا کردن ریشه کلمات دیگر درس نیز تلاش کنید تا در همین حین، دامنه واژگان شما نیز بیشتر گسترش پیدا کند.

نکته: کلماتی که با علامت ستاره (*) مشخص شده‌اند لغاتی هستند که در درسهای قبلی معرفی شده‌اند. اگر نتوانستید معنی این واژگان را به خاطر بیاورید با مراجعه به فهرست لغات (در صفحات 200 تا 202) می‌توانید درسی که کلمه مورد نظر برای اولین بار در آن ظاهر شده را پیدا کرده و به تعریف و مثالهای آن مراجعه نمایید.

اهمیت کتاب 504 واژه

عمده کاربرد و اهمیت کتاب 504 به مرجعیت آن در آزمونهای رسمی، مانند کنکور زبان و کارشناسی ارشد برمی‌گردد. تجربه نشان داده است که این کتاب در کنار کتاب 1100 واژه در میان منابع مهم آزمونهای زبان سازمان سنجش قرار دارد. البته از زاویه دیگری نیز می‌توان به این موضوع نگاه کرد. در واقع، حتی اگر خود کتاب را به عنوان منبع اصلی در نظر نگیریم، سطح زبانی مورد نظر طراحان کنکور کمابیش با این کتاب هماهنگ است و لذا یاد گرفتن و مطالعه آن ضروری است.

فواید کتاب 504 واژه ضروری

کتاب 504 واژه علاوه بر اینکه در آزمونهای مختلف کاربرد دارد، برای همه افرادی که به دنبال یادگیری زبان انگلیسی هستند نیز می‌تواند سودمند باشد. از آنجایی که این کتاب علاوه بر لغات به مثال و تمرین نیز مجهز شده، می‌تواند به تقویت دانش زبانی علاقمندان به زبان انگلیسی کمک کند. به علاوه، همانطور که مولف کتاب در بخش مقدمه یادآور می‌شود، یکی از مهم‌ترین ویژگیها و فواید کتاب 504 واژه ضروری این است که هر کلمه جدید، بارها و بارها در سراسر کتاب تکرار می‌شود تا فراگیر فرصت بیشتری برای آشنایی با آن پیدا کند.

کتاب 504 لغات ضروری برای کنکور زبان

یکی از منابع اصلی و مهمی که در کنکور زبان مورد توجه طراحان سوال بوده همین کتاب 504 کلمه ضروری است. در واقع، با وجود اینکه در سالهای اخیر کتابهای متنوعی راهی بازار شده اند، شاید به دلیل تنوع واژگان این کتاب، هنوز جایگاه خود را به عنوان یکی از منابع کنکور تخصصی زبان حفظ کرده است.

ویدیوکاردهای کتاب 504 واژه ضروری

با توجه به اهمیت و فواید کتاب 504 واژه ضروری، این کتاب به عنوان یکی از منابع تولید فلشکارتهای ویدیویی (ویدیوکارد) انتخاب شد. در هر یک از ویدیوکاردهای کتاب 504 واژه یک کلمه در کمتر از یک دقیقه معرفی می‌شود؛ به این ترتیب که ابتدا خود کلمه ظاهر شده و تلفظ آن پخش می‌شود؛ سپس تصویر مربوط به آن ظاهر می‌شود تا فرصتی برای حدس زدن یا به خاطر آوردن معنی کلمه پیدا کنید؛ پس از آن معنی انگلیسی به همراه تلفظ آن پخش شده و سپس نزدیک‌ترین معنی فارسی کلمه ظاهر می‌شود. پس از آن، جملات مثال، یک به یک همراه با معنی ظاهر شده و تلفظ آنها پخش می‌شود. پیشنهاد ما این است که پس از چند بار دیدن و شنیدن هر ویدیوکارد کتاب 504 واژه، ویدیو را پس از پخش هر قسمت متوقف کرده و چیزی که شنیده‌اید را ابتدا از روی نوشته و سپس بدون نگاه کردن به نوشته تکرار کنید تا کلمه و معنی آن در ذهنتان بنشیند. شایان ذکر است که روش استفاده از ویدیوکاردها دقیقا همانند فلشکارتهای معمولی می تواند برای هر فردی شکل شخصی سازی شده ای داشته و متفاوت باشد.

 

نقد و بررسی‌ها

هنوز بررسی‌ای ثبت نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “مجموعه کامل ویدیویی کتاب 504 همراه با تلفظ، فونتیک و مثال برای تک تک واژه ها + بخش More Difficult Words !”

فایلهایی که دریافت خواهید کرد:

 • ویدیوکارد درسهای اصلی کتاب 504
 • ویدیوکاردهای بخش More Difficult Words
 • تلفظ صوتی بخش Panorama of Words
توضیحات

برای دانلود و مشاهده نمونه ویدیوکاردهای 504 لطفا اینجا کلیک کنید. از دکمه دانلود که در سمت راست بالای صفحه قرار دارد استفاده بفرمایید.(در پنجره جدید باز می شود)

همراه با تخفیف ویژه برای این مجموعه بی همتا!

در ادامه، توضیحاتی در رابطه با نحوه استفاده از «ویدیوکارد» ارائه می شود:

ویدیوکاردهای تولیدی ما با کیفیت بالا و هدفمند تولید شده‌اند و به راحتی در هر شرایطی قابل استتفاده و کاربردی خواهند بود، اما شما چطور می توانید از این ویدیوکاردها بهره برداری بهتری داشته باشید؟

 

ویدیوکارد چیست؟

ویدیوکارد یک فلش کارت ویدیویی است.
ما از ابتدا تعریفی که برای ویدیوکارد ارائه داده ایم این است: «فلش کارت ویدیویی». اما واقعاً منظور ما چیست؟

درست همانند فلش کارت های معمولی، اساس کار فلش کارت های ویدیویی یا همان ویدیوکاردها نیز تکرار است. یعنی چیزی که برای یادگیری فلش کارت مهم است تکرار است و بدون تکرار انگار فقط چند خط مطلب خوانده اید. برای ویدیوکارد هم همین ماجرا مصداق دارد. اگر قرار باشد که فقط به یک بار دیدن ویدیوکارد بسنده کنید، انگار که یک کلیپ کوتاه یک دقیقه ای دیده اید و تمام. اما اگر واقعاً به دنبال بهره برداری از ویدیوکارد هستید، باید تکرار را سرلوحه کار خود قرار بدهید.

تکرار؟ چقدر و چه وقت؟

بله، تکرار. شما باید برای مشاهده مکرر ویدیوکاردها برنامه ریزی داشته باشید. پیشنهاد ما این است که برای مشاهده ویدیوکاردها قبل از خواب و پس از بیدار شدن اولویت قائل شوید.

ویدیوکارد چه مزیتی بر فلش کارت های معمولی دارد؟

همانطور که گفتیم، برای یادگیری از طریق ویدیوکارد هم به تکرار احتیاج دارید. اما چرا ویدیوکارد بهتر است؟

 • ویدیوکارد نسل جدید فلش کارت است
 • ویدیوکاردها زمان بندی شده اند (کمتر از یک دقیقه) و مدیریت زمان برای استفاده از آنها ساده تر است
 • ویدیوکارد حالت چند رسانه ای دارد. طبیعی است که مغز ما به محتوای چندرسانه ای علاقه بیشتری دارد.
 • ویدیوکارد تلفظ صوتی دارد. به این وسیله، از طریق گوش نیز کلمات و اصطلاحات در ذهن شما تثبیت می شوند.
 • ویدیوکارد حاوی تصویر است. ذهن انسان به تصویر علاقمند است، لذا با ارائه یک تصویر مناسب برای هر ویدیوکارد یادگیری کلمه یا اصطلاح مورد نظر بهتر صورت می پذیرد.
 • ویدیوکارد حاوی معنی انگلیسی است. چیزی که به کرّات از آن غفلت می شود اهمیت یادگیری زبان به وسیله خود زبان است. در ویدیوکارد معانی انگلیسی چند بار تکرار می شوند تا در ذهن حک شوند.
 • ویدیوکارد حاوی انیمیشن است. انیمیشن جذاب است و انیمشین های ویدیوکارد به گونه ای کار شده است که مغز را تشنه نگه می دارد.
 • ویدیوکاردها دسته بندی شده و بر مبنای کتاب های استاندارد هستند. در غالب روش های آموزش واژگان موارد استاندارد رعایت نمی شود و در نتیجه، یادگیری به جایگاهی که باید نمی رسد. در روش استاندارد، به کمک تکرار و تمرین می توانید از واژگان به صورت فعال استفاده کنید.

برای کسب اطلاعات بیشتر در این رابطه، اینجا کلیک بفرمایید.

چنانچه مایلید با کتاب 504 واژه بیشتر آنشا شوید، خواندن مقاله زیر را از دست ندهید:

 

کتاب ۵۰۴ واژه ضروری : معرفی، مزایا، اهمیت، فواید، نظر مخالفان

کتاب 504 Absolutely Essential Words که با عناوین فارسی کتاب 504 ، کتاب 504 واژه یا کتاب 504 لغت ، کتاب 504 واژه ضروری یا 504 لغت ضروری ، کتاب 504 واژه خیلی ضروری یا 504 لغت خیلی ضروری ، کتاب 504 واژه یا لغت یا کلمه کاملاً یا واقعاً ضروری در ایران شناخته می‌شود قابلیت‌های بسیار خوبی برای رشد دانش زبانی زبان آموزان علاقمند دارد و از جمله منابع معروف آزمونهای کارشناسی و کارشناسی ارشد زبان انگلیسی محسوب می‌شود؛ تا جایی که یکی از اولین منابعی که با شنیدن نام این آزمونها به ذهن می‌رسد، همین کتاب 504 است و نخستین کاری که داوطلبان شرکت در آزمونهای مشابه انجام می‌دهند، جستجوی گوگل برای دانلود کتاب 504، خرید کتاب 504 واژه یا بعضاً دانلود کتاب 504 با ترجمه فارسی است! با توجه به اهمیتی که این کتاب دارد، در این مطلب به شرح و نحوه استفاده از آن و همچنین مزایا و فواید کتاب 504 واژه ضروری خواهیم پرداخت و سپس با ویدیوکاردهای کتاب 504 بیشتر آشنا خواهید شد.

 

کتاب 504 واژه ضروری چیست؟ تعداد، سازماندهی و ساختار درسها

کتاب 504 Absolutely Essential Words یک کتاب مخصوص یادگیری Vocabulary یا واژگان زبان است که توسط Murray Bromberg، Julius Liebb و Arthur Traiger تالیف و توسط انتشارات بارونز (BARRON’S) منتشر شده است. این کتاب اکنون به ششمین ویرایش رسیده که گواه خوبی بر محبوبیت آن است. اولین چاپ کتاب 504 به سال 1975 میلادی باز می‌گردد و سپس در سالهای 1984، 1988، 1996، 2005 و 2012 مجدداً ویرایش گردیده و تحت عنوان ویرایش‌های دوم تا ششم عرضه شده است.

کتاب 504 حاوی 42 درس است که در هر درس، 16 کلمه را آموزش می‌دهد. در روبروی هر کلمه، تلفظ واژه به همراه معنی یا معانی انگلیسی آن و در زیر آن سه جمله مثال آورده شده است (در قسمت بعد یک نمونه از برگه‌های کتاب را مشاهده می‌کنید). سپس همه کلمات در یک متن کوتاه با عنوان بخش Words in Use (چند پاراگراف) به کار می‌روند و پس از آن، چند تمرین برای استفاده از کلمات درس قرار دارد. یک قسمت به نام Spotlight On نیز در انتهای هر درس قرار دارد که به تاریخچه لغات می‌پردازد. در پایان هر درس از کتاب یک بخش یا عنوان Picture It وجود دارد که از شما می‌خواهد کلمه مورد نظر تصویر را به خاطر بیاورید. پس از هر شش درس، یک بخش Word Review برای مرور واژگان درسهای قبل تدارک دیده شده است (در مجموع هفت Word Review وجود دارد). در این بخشها سوالات چالش برانگیزی قرار دارد که با استفاده از آنها می‌توانید تسلط خود بر واژگان جدید را به بوته آزمایش بگذارید. در انتهای کتاب نیز چندین ضمیمه وجود دارد:

 • 100 Frequently Misspelled Words: این بخش دربردارنده 100 کلمه رایج است که معمولاً از نظر املایی درست نوشته نمی‌شوند؛
 • Bonus Lesson – 125 More Difficult (But Essential) Words: این بخش حاوی 125 کلمه دشوارتر (اما ضروری) است که همراه با تعریف و مثال ارائه می‌شوند؛
 • Panorama of Words: در این بخش، کاربرد کلمات هر درس در جملاتی که در روزنامه‌ها، مجلات، تلویزیون یا کتاب‌های مختلف به کار رفته‌اند نشان داده می‌شود؛
 • Bonus Review: در این قسمت باید با توجه به سه جمله‌ای که در هر قسمت آورده شده، کلمه‌ای که به ذهنتان می‌رسد را از میان واژگان داده شده انتخاب کنید؛
 • Answers: این بخش پاسخنامه تمرین‌های کتاب 504 واژه ضروری است؛
 • Index: این بخش، فهرست الفبایی واژگان درسهای کتاب است که در روبروی هر کدام، شماره درسی که آن کلمه برای اولین بار آورده شده درج شده است؛
 • Index of 125 More Difficult (But Essential) Words: این قسمت، فهرست الفبایی قسمت 125 More Difficult (But Essential) Words است.

چگونه کتاب 504 را بخوانیم؟

هر کتاب آموزشی یک ابزار است که برای بهره برداری حداکثری باید با نحوه استفاده درست از آن آشنا باشید؛ بنابراین در این قسمت به سوالات مهمی از قبیل اینکه «چگونه کتاب 504 را بخوانیم؟» یا «چگونه از کتاب 504 واژه استفاده کنیم؟» پاسخ می‌دهیم.

همانطور که نویسنده در مقدمه کتاب ذکر کرده، کتاب 504 یک کتاب Self-help یا به عبارت آشناتر، سلف استادی (Self-study) یا خودخوان است و بسته به هدف و توان زبانی فراگیر می‌تواند به روشهای مختلفی مورد استفاده قرار بگیرد. به عنوان مثال، یک دانش آموز دبیرستانی می‌تواند برای یادگیری یک درس در هر هفته برنامه ریزی داشته باشد. افرادی که دوران مدرسه را به پایان رسانده‌اند می‌توانند از روش انتخابی استفاده کنند؛ یعنی روی کلمات جدید تمرکز کرده و کلماتی که یاد دارند را فقط مرور نمایند.

در کلاسهای زبان، معلم می‌تواند یک روز از هفته را به مرور فشرده واژگان با استفاده از کتاب 504 واژه اختصاص بدهد. در این جلسه، جملات مثال هر کلمه باید با صدای بلند خوانده شود تا دانش آموزان با کاربرد آنها در جمله آشنا شوند. می‌توان به منظور تقویت یادگیری از دانش آموزان خواست تا تعاریف کلمه‌ها را در یک دفترچه لغت یادداشت کنند. سپس، متن درس که حاوی 12 واژه آن درس است باید با صدای بلند در کلاس خوانده شود و در ادامه باید به سراغ حل تمرین‌های درس رفت. پس از آن می‌توان موضوع قسمت Spotlight On را به بحث گذاشت. مدرس زبان در انتهای کلاس به عنوان تکلیف از دانش آموزان می‌خواهد تا برای هر کلمه یک یا چند جمله جدید و کاربردی بسازند.

برای مطالعه انفرادی می‌توانید ابتدا لیست کلماتی که در ابتدای هر درس وجود دارد را مرور کنید تا ببینید که با کدام کلمات از قبل آشنایی دارید. پس از مطالعه جملات نمونه و انجام تمرینات می‌توانید با توجه به متن هر درس برای هر کلمه چند جمله جدید بسازید.

همانطور که در قسمت قبل ذکر شد، فراگیر در قسمت Spotlight On درسهای کتاب 504 با تاریخچه زبان انگلیسی آشنا می‌شود. توصیه مولف این است که با استفاده از دیکشنری برای پیدا کردن ریشه کلمات دیگر درس نیز تلاش کنید تا در همین حین، دامنه واژگان شما نیز بیشتر گسترش پیدا کند.

نکته: کلماتی که با علامت ستاره (*) مشخص شده‌اند لغاتی هستند که در درسهای قبلی معرفی شده‌اند. اگر نتوانستید معنی این واژگان را به خاطر بیاورید با مراجعه به فهرست لغات (در صفحات 200 تا 202) می‌توانید درسی که کلمه مورد نظر برای اولین بار در آن ظاهر شده را پیدا کرده و به تعریف و مثالهای آن مراجعه نمایید.

اهمیت کتاب 504 واژه

عمده کاربرد و اهمیت کتاب 504 به مرجعیت آن در آزمونهای رسمی، مانند کنکور زبان و کارشناسی ارشد برمی‌گردد. تجربه نشان داده است که این کتاب در کنار کتاب 1100 واژه در میان منابع مهم آزمونهای زبان سازمان سنجش قرار دارد. البته از زاویه دیگری نیز می‌توان به این موضوع نگاه کرد. در واقع، حتی اگر خود کتاب را به عنوان منبع اصلی در نظر نگیریم، سطح زبانی مورد نظر طراحان کنکور کمابیش با این کتاب هماهنگ است و لذا یاد گرفتن و مطالعه آن ضروری است.

فواید کتاب 504 واژه ضروری

کتاب 504 واژه علاوه بر اینکه در آزمونهای مختلف کاربرد دارد، برای همه افرادی که به دنبال یادگیری زبان انگلیسی هستند نیز می‌تواند سودمند باشد. از آنجایی که این کتاب علاوه بر لغات به مثال و تمرین نیز مجهز شده، می‌تواند به تقویت دانش زبانی علاقمندان به زبان انگلیسی کمک کند. به علاوه، همانطور که مولف کتاب در بخش مقدمه یادآور می‌شود، یکی از مهم‌ترین ویژگیها و فواید کتاب 504 واژه ضروری این است که هر کلمه جدید، بارها و بارها در سراسر کتاب تکرار می‌شود تا فراگیر فرصت بیشتری برای آشنایی با آن پیدا کند.

کتاب 504 لغات ضروری برای کنکور زبان

یکی از منابع اصلی و مهمی که در کنکور زبان مورد توجه طراحان سوال بوده همین کتاب 504 کلمه ضروری است. در واقع، با وجود اینکه در سالهای اخیر کتابهای متنوعی راهی بازار شده اند، شاید به دلیل تنوع واژگان این کتاب، هنوز جایگاه خود را به عنوان یکی از منابع کنکور تخصصی زبان حفظ کرده است.

ویدیوکاردهای کتاب 504 واژه ضروری

با توجه به اهمیت و فواید کتاب 504 واژه ضروری، این کتاب به عنوان یکی از منابع تولید فلشکارتهای ویدیویی (ویدیوکارد) انتخاب شد. در هر یک از ویدیوکاردهای کتاب 504 واژه یک کلمه در کمتر از یک دقیقه معرفی می‌شود؛ به این ترتیب که ابتدا خود کلمه ظاهر شده و تلفظ آن پخش می‌شود؛ سپس تصویر مربوط به آن ظاهر می‌شود تا فرصتی برای حدس زدن یا به خاطر آوردن معنی کلمه پیدا کنید؛ پس از آن معنی انگلیسی به همراه تلفظ آن پخش شده و سپس نزدیک‌ترین معنی فارسی کلمه ظاهر می‌شود. پس از آن، جملات مثال، یک به یک همراه با معنی ظاهر شده و تلفظ آنها پخش می‌شود. پیشنهاد ما این است که پس از چند بار دیدن و شنیدن هر ویدیوکارد کتاب 504 واژه، ویدیو را پس از پخش هر قسمت متوقف کرده و چیزی که شنیده‌اید را ابتدا از روی نوشته و سپس بدون نگاه کردن به نوشته تکرار کنید تا کلمه و معنی آن در ذهنتان بنشیند. شایان ذکر است که روش استفاده از ویدیوکاردها دقیقا همانند فلشکارتهای معمولی می تواند برای هر فردی شکل شخصی سازی شده ای داشته و متفاوت باشد.

 

پرسش‌ها و دیدگاه‌ها

نقد و بررسی‌ها

هنوز بررسی‌ای ثبت نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “مجموعه کامل ویدیویی کتاب 504 همراه با تلفظ، فونتیک و مثال برای تک تک واژه ها + بخش More Difficult Words !”
محتوا

فایلهایی که دریافت خواهید کرد:

 • ویدیوکارد درسهای اصلی کتاب 504
 • ویدیوکاردهای بخش More Difficult Words
 • تلفظ صوتی بخش Panorama of Words
question